Busser med navnet FRAM ser man til alle tider her i distriktet. Med dieselmotor  eller elektriske. Det  går alltid stort sett en buss på veiene i fylket. Om det er folk eller ikke. 
buss fram


FRAM er merkevaren for det offentlege kollektivtransporttilbodet i Møre og Romsdal. Og det er en stor avdeling under fylkeskommunen.  De fire busselskapene som kjører for FRAM rår over om lag 380 busser totalt, og det er over 700 sjåfører i sving for å kjøre bussane. Totalt er det 5.500 bussholdeplasser her i fylket.

På det meste har også FRAM  31 ferger i drift pluss reservefergene. Fergene har anløp på 53 fergekaier.

FRAM har tre egne hurtigbåtsamband. I tillegg finns hurtigbåtlinje 800 som går mellom Kristiansund og Trondheim. Dette sambandet er driftet  av AtB i Trøndelag.  Totalt på buss, ferge og hurtigbåt er det 4 689 avganger på en helt vanleg fredag . I løpet av et år reiser om lag  18 millionar på FRAM sine bussar, hurtigbåtar og ferjer. Bildet er fra kjøring av turister fra hurtigrutene mellom Kristiansund og Molde. ( Arkiv Brunsvikanet)