
" Hagbart Waage"var hyret til en fisketur på Helklakken ute i leia nordvest for Kristiansunnd. Fisk ble det også; en fin torsk og mye sei av brukbar størrelse.(Foto: Frank Karlsen)

Familien Karlsen har ominnredet en etasje i den ærverdige gamle brygga til en privat fin forsamlingsplass.( Foto: Bjørn O. Angvik)

Fra langbordet utpå kvelden. Dartspill på veggen ble benyttet og mange ivrige var med i konkurranse der.

Folk fra alle verdensdeler ble holdt underrettet om nordmørske forhold og levemåten her av Frank Karlsen hvis det var spørsmål om noe.

Mere så ekte kystmat ble også lagt på bordene. Stormåse-egg hentet på Eaholmen ved samtykke fra grunneier, og tørrfisk fra nærområdet.

Så ?...krabbe var kanskje noe uvant, og det var en spesiell smak mente denne karen.

Frank Karlsen (t.h) hadde premie for største fisk ute på Helklakken. Det var visst for torsken som kom over rekka det.(Foto: Bjørn Ove Angvik)

En kar fra Asia prøver seg på krabbe som ble kokt utenfor brygga på kvelden. Det falt visst i smak.( Foto: Bjørn Ove Angvik)