![vann_xx](/images/stories/Donasjon/KBBL/vann_xx.jpg)
I kveldningen holdt folk fra vannverket i kommunen på å søke etter lekkasjer på ledningsnettet. Mye nytt utstyr basert på datateknologi er kommet de senere år.
![vann_1](/images/stories/Donasjon/KBBL/vann_1.jpg)
Terje Hannasvik med utstyr som lytter på ledninger.
![vann_2](/images/stories/Donasjon/KBBL/vann_2.jpg)
Hvis sus kan høres settes slike sensorer ut på ledningene på flere steder. De sette gjerne opp om natten når det er stille, og sender signal opp til en PC . Står slike på forskjellige steder kan lekkasjen lokaliseres nokså nøyaktig.
![vann_3](/images/stories/Donasjon/KBBL/vann_3.jpg)
Sensorer var det mange av i kommunebilen. Fordelen med systemet er at man slipper å grave opp for å komme til en lekkasje. Kjempelekkasjer avslører seg selv får vi høre.
![vann_4](/images/stories/Donasjon/KBBL/vann_4.jpg)
Terje Hannasvik ved vannverkets nye bil som har det mest moderne søkeutstyr. Han sier ellers at vannforbruket i byen ligger på rundt 180 liter i sekundet grovt regnet.