Det ser ut som det er full forvirring om det er lov å kjøre med vannscooter på norsk område. Noen politidistrikt etterforsker meldinger om kjøring, mens andre ar stilt det på vent. Hva gjelder egentlig ?

Disse to tok seg i alle fall en tur på havet og var innom Brunsvika er rask visitt i dag.Litt om hva som er lov og ikke
| < Forrige | Neste > |
|---|



Geir A. Jenssen makes this comment
Lovlig eller ikke ?
04-07-2012
Da skal vel forvirringen være helt borte, eller
Tommy Kristiansen makes this comment
Lovlig eller ikke ?
05-07-2012
Brevet finner du her
Og hvis du blir stoppet og for en bot, kan du bruke denne malen, så slipper man unna.
Roald Kristensen makes this comment
Lovlig eller ikke ?
05-07-2012
- men påbud om svømmeferdigheter skulle det ha vært
- og påbud om bruk av vest
problemet som desverre er økende i norge er at svært mange ferdes både i små og store båter, uten at de klarer å svømme så mye som 10 meter. på bakgrunn av det ønsker politikere å innføre alt mulig merkelige forbud og påbud med redningsvest båtfører-bevis osv på alle.
det er jo helt bak mål at man kan føre en 49fot båt med båtførerbevis men det er ikke krav til å kunne svømme så mye som en meter.